INFRAPANELY
FRAME
ELEGANT (FRAMELESS)
PICTURE
MIRROR
S TERMOSTATEM WIST NG
LIGHT

Infrapanely jsou elektrické spotřebiče sloužící jako elektrické topení. Fungují podobně jako kachlová kamna, tedy na principu sálavého tepla. Infračervené vlny slouží jako zdroj tepla, které se následně šíří do prostoru. Topný element FIRST Heating Systems, který byl exkluzivně vyvinut v Německu, transformuje až 98 % elektrické energie na energii tepelnou. Jeho jednou z mnoha výhod je, že se hodí opravdu kdekoliv, ať už jde o kvalitní bydlení, přes různé provozy jako jsou kanceláře, stravovací nebo zdravotnická zařízení, ale také jako přídavné topení například do koupelen. Díky tomu, že se vyrábí ze skla, navíc působí elegantně a moderně. To ovšem není jediná výhoda skla – je to nejlepší materiál pro sálání tepla do prostoru, čímž přispívá k tomu nejlepšímu tepelnému komfortu. V našem sortimentu naleznete rámové infrapanely FRAME a bezrámové infrapanely ELEGANT (FRAMELESS). Není pro nás problém vyrobit infrapanely s atypickými rozměry či výkonem.

INFRAPANELY S TOPNÝM SYSTÉMEM FIRST HEATING SYSTEMS

Jak funguje sálavé teplo? Samotné infračervené paprsky ohřejí stěny, předměty, podlahu a osoby v místnosti. Od těchto předmětů je následně ohříván okolní vzduch. Díky tomu je teplo rozšířeno rovnoměrně od spodní části místnosti směrem nahoru. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je maximálně 1 až 2 °C, což přispívá k celkovému zvýšení efektivity vyhřívání prostoru. Navíc to snižuje provozní náklady a zároveň udržuje vzduch bez prachu, což je značné plus pro alergiky.  A aby toho nebylo málo, infrapanely FIRST Heating Systems nevydávají žádný zvuk a nenaruší tak váš klid.

 

STANDARDNÍ TOPNÉ SYSTÉMY – CIRKULACE VZDUCHU

Značným rozdílem mezi infrapanely a jinými topnými systémy je způsob šíření tepla. Klasické topné systémy ohřívají nejdříve vzduch, který pak ohřívá okolní předměty. Protože ale teplý vzduch stoupá rychle vzhůru, u podlahy je teplota významně nižší a v prostoru tak dochází ke zbytečným tepelným ztrátám.

 

INFRAPANELY A ČISTÉ PROSTŘEDÍ

Dalším významným bodem je vlhkost. Zatímco konvenční topení vzduch vysušuje, infračervené paprsky ohřívají předměty v místnosti bez toho, aniž by vysoušely vzduch. Ten tak neztrácí svou přirozenou vlhkost a je příjemnější pro dýchání. Pokud jde však o stěny, infrapanely je udržují suché a zabraňují tvorbě plísní.

JAK PŮSOBÍ INFRAČERVENÉ ZÁŘENÍ NA ZDRAVÍ?

Infrazáření (IR) topných systému FIRST Heating Systems je stejné jako záření ze slunce – vyzařované teplo napodobuje teplo slunce a nejenže ohřívá pokožku, ale stejně jako sluneční paprsky proniká hlouběji do tkáně. V dnešní době se infračervené záření běžně využívá v lékařském prostředí, protože zlepšuje průtok krve, optimalizuje krevní oběh, napomáhá transportu kyslíku v těle, zmenšuje stres a zvyšuje pocit pohody. Ve zkratce, jeho účinky na lidský organismus jsou prospěšné jak fyzickému, tak duševnímu zdraví.

NAPIŠTE NÁM

  Kategorie

  Vaše jméno

  Název společnosti

  Váš e-mail (povinné)

  Váš telefon

  Váš dotaz