VÝROBA INFRAPANELU

Infrapanely jsou moderním a účinným způsobem vytápění, který nabízí mnoho výhod pro domácnosti i komerční prostory. Samotná výroba infrapanelu si žádá promyšlenou volbu materiálu. V tomto článku vám ukážeme jednotlivé materiály, které používáme a proč. Dále se také podíváme na to, jak postupujeme při realizaci samotné zakázky.

MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ INFRAPANELU

Výroba infrapanelu vyžaduje kvalitní materiály a speciální technologie. Zabýváme se především výrobou infrapanelů, kde sálavou (topnou) složku tvoří sklo doplněné hliníkovým krytem. Samotný infrapanel je pak napájen běžným zásuvkovým napětím 230V. Přívodní dvoumetrový kabel je silikonový, díky čemuž odolá vyšším teplotám a celý provoz infrapanelu je tak naprosto bezpečný. 

SKLO

Kromě estetického a moderního vzhledu je sklo také významné kvůli své vysoké emisivitě. Tím je zajištěna vyšší účinnost předávání tepla z infrapanelu do vyhřívané místnosti. Možná jste se již setkali s infrapanely ze železa, které používají konkurenční infrapanely. Pravdou je, s použitím železa je výroba infrapanelu levnější. Proč jej tedy nepoužíváme i my? Sklo má totiž oproti železu větší tepelnou kapacitu, což je fyzikální vlastnost, která vyjadřuje schopnost daného materiálu akumulovat a uchovávat teplo. Pokud jde tedy o účinnost, sklo vyhrává.

Tepelně tvrzené ESG bezpečnostní sklo použité v našich panelech má tloušťku 4 mm. Nabízíme jej ve standardních bílých a černých barvách s matným povrchem. Na přání zákazníka je možné sklo potisknout jakoukoli barvou (vzorník barev RAL), obrazem či motivem. Tímto vzniká topný obraz, který elegantně zapadne do vašeho interiéru.

 

HLINÍK

Zadní stranu našich infrapanelů tvoří lesklý hliníkový kryt, který lze taktéž obarvit vámi vybranou barvou (vzorník barev RAL). Hliník je lehký materiál, což přispívá k menší váze celého infrapanelu. Váha však není jediný důvod, proč používáme zrovna jej. Hliník je hlavně znám tím, že nekoroduje a díky své nízké emisivitě navíc nepřenáší teplo na stěnu za infrapanelem, ale pomáhá jej směřovat na přední topnou desku, čímž zvyšuje účinnost celého infrapanelu.

 

A JAK TO VYPADÁ ZEVNITŘ?

Výroba infrapanelu má svou základní stavební jednotku, kterou je tepelná rohož. Ta je speciálně navržena pro značku FIRST Heating Systems. Také nesmí chybět izolace a vratná teplotní bezpečnostní pojistka. Všechny komponenty, které používáme k výrobě infrapanelu, jsou od ověřených českých a německých výrobců, což je kombinace, která vám zaručí nejvyšší možnou kvalitu podloženou 5letou zárukou.

 

TIŠTĚNÉ OBRAZY A RAL BARVY

Jak už jsme si zde zmínili, jednou z výhod infrapanelů je možnost personalizace. Panely je možné individuálně upravit pomocí tištěných obrazů a RAL barev. Infrapanely PICTURE umožňují přizpůsobení panelů konkrétnímu interiéru a vytvoření jedinečného vzhledu. RAL barvy pak umožňují snadné sladění panelů s ostatními prvky v místnosti. Výběr je jen na vás.

VARIANTY INFRAPANELŮ

V naší základní nabídce najdete dvě varianty infrapanelů:

  1. Elegant/Frameless jsou infrapanely jejichž topnou stranu tvoří pouze čisté ESG sklo, které může být jak jednobarevné (matné i lesklé), tak mít funkci zrcadla nebo obrazu. 
  2. Frame se moc neliší od infrapanelů Elegant. Jejich topnou stranu také tvoří  čisté ESG sklo, které může být jak jednobarevné (matné i lesklé), tak mít funkci zrcadla nebo obrazu. Rozdíl je v tom, že infrapanely Frame mají po obvodu eloxovaný rám, který však může být taktéž obarven vámi zvolenou barvou (vzorník barev RAL).

Ať už chcete infrapanely s rámem či bez něj, vyrábíme je v následujících velikostech a výkonech:

Bílá a černá mat, jakákoliv barva v lesku

30×60 cm – 230 W

60×60 cm – 500 W

60×90 cm – 800 W

60×120 cm – 1 000 W

60×150 cm – 1 300 W

Picture, Mirror

60×60 cm – 500 W

60×90 cm – 800 W

60×120 cm – 1 000 W

60×150 cm – 1 300 W

Bližší informace o jednotlivých druzích infrapanelů nebo o tom, jak vůbec infrapanely fungují naleznete v sekci infrapanely.

TERMOSTATY WIST NG PRO EFEKTIVNÍ ŘÍZENÍ INFRAPANELU

Naše panely řady Basic dodáváme bez tepelné regulace. V našem portfoliu však naleznete také infrapanely s termostatem WIST NG pro optimální řízení a nastavení infrapanelu. Tyto termostaty umožňují individuální nastavení teploty v jednotlivých místnostech a časové programování provozu panelů. Díky nim lze dosáhnout energeticky úsporného provozu a snadného ovládání vytápění. To vše je možné díky zabudovanému přijímači na zadní straně infrapanelu, který může být řízen buď samotným termostatem nebo telefonem za pomocí wifi. 

 

REALIZACE ZAKÁZKY – VÝROBA INFRAPANELU I JEHO DORUČENÍ

Jsme český výrobce používající komponenty od ověřených českých a německých výrobců. Díky tomu nabízíme produkty německé kvality s českou cenou. Všechny naše produkty jsou certifikovány a prošly odbornými testy. 

KONZULTACE A PLÁNOVÁNÍ

Prvním krokem při realizaci zakázky je navázání komunikace se zákazníkem a následné konzultace. Během této fáze diskutujeme o požadavcích a potřebách zákazníka – o jaké typy má zájem, kolik kusů, místo dodání, probereme ceny a uděláme nabídku. Následně zákazník zašle objednávku, na kterou odpovíme zálohovou fakturou na 50 % z celkové sumy. Doplatek proběhne před odesláním zboží nebo po jeho doručení. Záleží vždy na domluvě se zákazníkem. Pak přichází na řadu výroba infrapanelu.

 

DOPRAVA A DORUČENÍ

Infrapanel je vyroben, veškeré formality máme vyřešené, tak teď už panely zabalíme do kartonové krabice spolu s kompletní sadou pro finální montáž a uložíme na paletu. Následně vše zabezpečíme pro bezpečnou přepravu a zašleme pozemní přepravní společností. Přepravci zadáme kontaktní údaje pro příjemce, aby mohl dát včas vědět datum doručení. Zároveň zašleme zákazníkovi finální fakturu spolu se sledovacím číslem přepravce pro sledování zásilky.