JAK FUNGUJÍ INFRAPANELY

V tomto článku se dozvíte, co jsou infrapanely a jak fungují. Infrapanely jsou spotřebiče, které elektrickou energii přeměňují na elektromagnetické záření, čímž se z nich stává elektrické topení. Nejde však o ledajaké topení. Infrapanely se díky svému elegantnímu a modernímu designu hodí opravdu kamkoliv, a navíc vytváří ideální tepelný komfort právě pro vaši domácnost.

TECHNOLOGIE

Jak jsme si již zmínili, základ tkví v elektrické energii. Elektrický proud ohřívá topnou fólii, která vzápětí ohřívá sklokeramickou desku. Tento materiál je naprosto ideální, protože působí elegantně a esteticky, a navíc je ideální volbou, pokud jde o sálání tepla do prostoru. Následně vzniklé elektromagnetické záření nevysušuje vzduch, ale právě naopak. Vzduch pohltí naprosté minimum z celkového záření, to totiž pohlcují okolní předměty a stěny. V tu chvíli se z těchto předmětů stávají topná tělesa, která následně ohřívají vzduch. Tím dosáhneme toho, že rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je maximálně 1 až 2 °C, což přispívá k celkovému zvýšení efektivity vyhřívání prostoru.

 

INFRAPANELY FIRST HEATING SYSTEMS A JEJICH VÝHODY

Hlavní výhodou je rovnoměrné rozložení tepla po místnosti. Díky tomu totiž nedochází k víření prachu, což má rozhodně dobrý vliv na lidské zdraví. Se zdravím souvisí také pokles vlhkosti v místnosti, protože infrapanely prohřívají zdiva a tím zabraňují vzniku plísní. Navíc infrazáření prospívá lidskému organismu jak po fyzické, tak po duševní stránce. Naše topné panely mají jemně zdrsněný povrch skla pro lepší sálavý účinek (vetší plocha sálavosti). Oproti konkurenci jsou naše panely výkonnější s teplotou povrchu 130 až 150 °C, což znamená vyšší účinnost sálavého tepla. A aby toho nebylo málo, infrapanely také ušetří vaši peněženku. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a poskytujeme na ně pětiletou záruku. Náš sortiment naleznete v sekci infrapanely.

Jak fungují infrapanely

CO VŠE MÁ VLIV NA FUNKČNOST INFRAPANELŮ?

Nejdůležitější bod je bez pochyby schopnost sálavé plochy infrapanelu vyzařovat teplo. Mimo to je u sálavého tepla potřeba vzít v potaz pohltivost, odrazivost a propustnost ploch, které mají vliv na přenos tepla. Na to navazuje teplota sálavé a osálané plochy, protože když roste teplota, zvyšuje se s ní i hodnota zářivého toku tepla. Navíc je důležitá i vzájemná poloha těchto dvou ploch. Pokud máme tyto plochy vzájemně rovnoběžné a co nejblíže k sobě, bude přenos tepla o to větší.