TOPNÝ OBRAZ

Topný obraz je spotřebič, který slouží jako elektrické topení. Funguje podobně, jako kachlová kamna, tedy na principu sálavého tepla. Jako zdroj tepla však používá infračervené vlny, které se následně šíří do prostoru. A protože jsou prostorově velmi nenáročné, hodí se do každé kanceláře, stravovacího a zdravotnického zařízení nebo třeba do koupelen. Díky vysoké povrchové teplotě lze považovat topný obraz jako plnohodnotný vytápěcí systém.

 

JAK TOPNÝ OBRAZ FUNGUJE?

Infračervené panely ohřejí stěny, předměty, podlahu a osoby v místnosti. Všechny tyto předměty poté ohřívají okolní vzduch, a proto se teplo rozšiřuje rovnoměrně od spodní části místnosti až do vrchní. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je maximálně 1 až 2 °C, což přispívá k celkovému zvýšení efektivity vyhřívání prostoru a snižuje provozní náklady. Tento typ topení zároveň udržuje vzduch bez prachu, což je značné plus pro alergiky. Obrazový infrapanel nevydává žádný zvuk a nenaruší tak váš klid.

 

CIRKULACE VZDUCHU

Topný obraz má značnou výhodu oproti jiným topným systémům, a tou je způsob šíření tepla. Klasické topné systémy ohřívají nejprve vzduch a ten poté zahřívá okolní předměty. Teplý vzduch však stoupá rychle vzhůru, proto je u podlahy teplota výrazně nižší a v místnosti tak dochází ke zbytečným tepelným ztrátám.

Topný obraz rámový

TOPNÝ OBRAZ A JEHO VLIV NA ZDRAVÍ

Topný obraz nevysouší vzduch, a ten proto neztrácí svou přirozenou vlhkost a je mnohem příjemnější pro dýchání. Stěny udržuje suché a zabraňuje tvorbě plísní. Vyzařované teplo navíc napodobuje teplo Slunce, a kromě ohřevu pokožky proniká také hlouběji do tkáně. Infračervené záření se běžně používá v lékařském prostředí, protože má spoustu zdravotních benefitů, jako je zlepšení průtoku krve, optimalizace krevního oběhu, pomoc transportu kyslíku v těle či zmenšení stresu a nabuzení pocitu pohody. Také z tohoto důvodu je tento typ topení skvělým zařízením do vašeho pohodlného obývacího pokoje nebo pracovny.

 

DESIGN INFRAPANELU PICTURE

Svůj název tyto infrapanely dostaly, protože si u nás sami můžete zvolit libovolný motiv, logo nebo fotografii, kterou bude zobrazovat. Fantazii se meze nekladou. Zároveň si jej můžete vybrat v rámové či bezrámové variantě. Na přední straně je čisté bezpečnostní ESG sklo o tloušťce 4 mm a na zadní straně pak kvalitní hliníkový plech. Panel lze montovat na stěnu i na strop. Více podrobností o typech a variantách naleznete v sekci Infrapanely PICTURE.